Jak spalić tkankę tłuszczową

Każdy marzy o pięknej i zdrowo wyglądającej sylwetce, jednak istnieje szerokie grono osób, którym natura zesłała kilka nadprogramowych kilogramów. Skuteczne pozbycie się tkanki tłuszczowej jest długim procesem, wymagającym sporego nakładu pracy. Jeśli zastanawiasz się jak spalić tkankę tłuszczową poniżej przedstawiamy kilka przydatnych informacji.

Jak spalić tkankę tłuszczową samymi ćwiczeniami?

Jest to niestety niemożliwe. Co prawda ilość wypracowanych mięśni i wzmożony wysiłek fizyczny wspiera spalanie tkanki tłuszczowej, jednak tylko takie działania nie dadzą nam pożądanych efektów. Do sukcesywnego pozbycia się nadmiaru kilogramów przyczyni się przede wszystkim wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Po pierwsze, aby pozbyć się tkanki tłuszczowej nie siejąc spustoszenia w naszym ciele, należy przyspieszyć nasz metabolizm spoczynkowy, czyli pobieraną przez nasz organizm ilość kalorii potrzebnych do codziennych procesów życiowych. Przyspieszenie metabolizmu spoczynkowego nie jest trudne, należy tylko przestrzegać kilku zasad.

Codzienne śniadanie.

Mówi się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i jest to.. 100% prawda! Podczas snu nasz metabolizm również zapada w sen, aby odpowiednio go rozbudzić należy jak najszybciej po przebudzeniu dostarczyć mu niezbędnych substancji odżywczych. W zamian za to on dostarczy Ci energii na cały dzień, dzięki czemu unikniesz podjadania.

Mniej a częściej.

Aby uniknąć przeciążania układu pokarmowego i przyspieszyć metabolizm należy jeść mniejsze posiłki w niedużych odstępach czasu. Długa przerwa między posiłkami rozleniwia metabolizm i wyrywa go z narzuconego rannym posiłkiem rytmu. Faktem jest także, że organizm często odczuwający głód zaczyna magazynowanie substancji odżywczych „na wszelki wypadek” w postaci tkanki tłuszczowej. Posiłki należy spożywać w odstępie 3-4 godzin.

Tylko zdrowe węglowodany i proteiny.

Organizm każdego człowieka uzależniony jest od węglowodanów, to właśnie one dostarczają nam niezbędnej energii. Chcąc spalić tkankę tłuszczową należy jednak zrezygnować z tak zwanych węglowodanów prostych, które znajdziemy w: białej mące, słodyczach, cukrze, słodkich napojach i sokach. Do naturalnego przyspieszenia metabolizmu potrzebne są węglowodany złożone, które znajdziemy w: mące razowej, brązowym ryżu, pełnoziarnistym pieczywie i makaronie. Mobilizacje naszego metabolizmu zapewnią także duże dawki protein odpowiadających za budowanie tkanki mięśniowej. Ich dobrym źródłem są: białka kurzych jaj, białe mięso, ryby, mleko i jego przetwory.

Tak zbilansowana dieta w połączeniu z rozsądnym wysiłkiem fizycznym pozwolą na spalenie tkanki tłuszczowej oraz zbudowanie zdrowej i szczupłej sylwetki w zaskakująco krótkim czasie.

Dodaj komentarz