Ćwiczenia na brzuch w domu

Każdy mężczyzna chce, aby jego ciało było wysportowane, a mięśnie widoczne. Nie da się tego jednak osiągnąć bez regularnych ćwiczeń, które pozwolą na odpowiednie pobudzanie różnych partii ciała do wysiłku. Najbardziej pożądanymi mięśniami są oczywiście mięśnie brzucha, których wypracowanie jest dość czasochłonne i wymaga dużej cierpliwości.

Aerobiczna szóstka Weidera

Ćwiczenia na brzuch w domu można zacząć od aerobicznej szóstki Weidera. Jest to zestaw 6 ćwiczeń, które uaktywniają poszczególne mięśnie znajdujące się na brzuchu. Wszystkie zadania wykonuje się w pozycji leżącej, a liczba ich powtórzeń jest uzależniona od stopnia zaawansowania. Oznacza to, że wraz z kolejnymi cyklami, powinno się dokładać kolejne powtórzenia tak, aby mięśnie pozostawały jak najdłużej napięte. Osiągnięcie pełnych efektów jest możliwe już po sześciu tygodniach, w czasie których będzie się regularnie wykonywało założony plan treningowy.

Ćwiczenia na drążku

Pomimo tego, że drążek kojarzony jest bardziej z budowaniem rzeźby w tricepsie i w barkach, to wykorzystuje się go również do ćwiczeń związanych z mięśniami brzucha. Podnoszenie wyprostowanych nóg, czy też przenoszenie ich z jednej strony na drugą, pobudzają pracę brzucha, na którym, po pewnym czasie, zaczyna być widoczny tak zwany „kaloryfer”. W przypadku początkujących osób, wystarczy jednie około 10 minut dziennie, aby po regularnych treningach, po miesiącu móc cieszyć się z efektów.

PLANK

PLANK, czyli inaczej deska, to jedno z najbardziej popularnych w ostatnich miesiącach rodzajów ćwiczenia na brzuch w domu. Polega ono na podpieraniu się na przedramionach i wyprostowaniu całego ciała w pozycji leżącej. Jednocześnie należy napiąć mięśnie brzucha w ten sposób, aby czuć je w czasie ćwiczenia. Pojawiają się również najróżniejsze udoskonalenia tej metody, które są bardzo łatwe do odnalezienia w internecie. Pomimo tego, że PLANK nie wymaga praktycznie żadnego ruchu, to efekty, jakie osiąga się po paru tygodniach są zaskakujące.

Dodaj komentarz