Jak dobrać buty do garnituru?

Buty stanowią integralny element każdego stroju. Właściwie dobrane powodują, że stylizacja nabiera niesamowitego charakteru. Wybór koloru, a także rodzaju butów do garnituru wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem, ponieważ nie ma wiele reguł i ograniczeń. Przede wszystkim należy kierować się prostymi zasadami, by zawsze stosownie wyglądać w garniturze.

Jakie buty do czarnego garnituru?

Czarny garnitur nadal jest zaliczany do najbardziej klasycznych. Jest znakomitym rozwiązaniem na różnego rodzaju formalne okazje. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że klasyczny strój ma swoje ograniczenia. Wymaga przede wszystkim trzymania się pewnych zasad, do których należy założenie czarnych butów. Obuwie w kolorze brązowym jest zbyt jasne, co powoduje, że będzie się wyróżniać. Nie każdy jest świadomy, że klasyczne eleganckie buty można spokojnie zastąpić czarnymi Oksfordami. Złym rozwiązaniem nie będzie także włożenie mokasyn, jeżeli oczywiście będą wykonane z licowanej skóry.

Jakie buty do granatowego garnituru? 

Granat jest znacznie bardziej uniwersalny kolorem niż czerń, co powoduje, że jest zdecydowanie więcej możliwość dopasowania butów w zróżnicowanej kolorystyce.Praktycznie każdy kolor eleganckich butów z granatem będzie się świetnie komponował. Jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę rodzaj okazji, do której trzeba dopasować obuwie. Czarne oraz ciemnobrązowe buty doskonale sprawdzą się w trakcie oficjalnych okazji. Z kolei jasny brąz albo granat będą świetnym rozwiązaniem na codzienny wygląd, ponieważ nadadzą lekkości.

Jakie buty do szarego garnituru? 

Zdecydowanie największą zaletą garniturów w tym kolorze jest fakt, że świetnie współgrają z każdą tonacją skóry. Każdy mężczyzna w szarym garniturze będzie prezentował się bardzo dobrze. Szary garnitur nie jest tak formalny jak czarny, ale również nadaje kreacji elegancki i profesjonalny wygląd. Podobnie jak w przypadku granatowego garnituru można zdecydować się na dobór butów w każdym kolorze. Czerń sprawdzi się świetnie u osób, którym zależy na biznesowym stylu. Brązowy kolor obuwia nada zdecydowanie większej swobody.

Dodaj komentarz