Kiedy kupować telewizor

Jeśli sytuacja do tego nie zmusza, a stary telewizor jeszcze działa, warto wcześniej zaplanować zakup telewizora. Ten z kolei powinien być uzależnione od tego, co ma większe znaczenie: cena czy to, by posiadać jak najnowszy model.

Początek roku – tanie i jeszcze nowoczesne modele

Wiele osób uważa, że największy popyt na telewizory przypada na grudzień, dlatego planując zakup, na poszukiwania udają się w styczniu, Prawdą jest, że coraz więcej sklepów w tym czasie oferuje całkiem atrakcyjne zniżki na sprzęt, głównie dlatego, że producenci telewizorów w styczniu prezentują nowe modele na rok bieżący. Aby zatem w atrakcyjnej dla sklepu cenie sprzedać model, który za kilka miesięcy okaże się już „stary”, obniżają ceny, czyszcząc w ten sposób magazyny. Z punktu widzenia konsumenta zatem jest to na pewno korzystny zakup jeśli zależy nam na cenie i nie interesuje nas nieustanne podążanie za nowościami na rynku.

Koniec pierwszej połowy roku – szeroki wybór i drogi zakup

Pod koniec pierwszej połowy roku oferta producentów telewizorów jest najbardziej szeroka. Wtedy do sklepów trafiają już wszystkie modele, które zaplanowano na bieżący rok. Oznacza to możliwość przebierania w najróżniejszych modelach bardzo wielu producentów. To tym samym najlepszy moment na zakup dla wszystkich osób, które za cel postawiły sobie posiadanie najnowszych sprzętów. Równocześnie jednak jest to najgorszy okres dla oszczędnych. Nowe telewizory nie są sprzedawane w cenie promocyjne, dlatego za każdy model przyjdzie zapłacić konkretną kwotę.

Druga połowa roku – opcja dla oszczędnych z dobrze rozplanowanym budżetem

Druga połowa roku to m.in. okres wakacyjny. Oznacza to, że klientów w sklepach jest mniej, a sprzedaż bardzo spada. Z tego powodu większość sklepów oferuje atrakcyjne promocje wakacyjne. Najnowsze modele telewizorów są tańsze o kilkaset, a czasem i kilka tysięcy złotych, chociaż upłynęło zaledwie kilka miesięcy. Jeśli zatem wydatki wakacyjne i wrześniowe związane ze szkołą nie spowodują ogromnego obciążenia budżetu, można na ten czas zaplanować zakup telewizora.

Koniec roku – fałszywe promocje

Koniec roku to okres, gdy wiele sklepów szumnie ogłasza kolejne przeceny z okazji świąt czy sylwestra. Z jednej strony, oglądanie sylwestrowych koncertów czy świątecznych filmów na nowym telewizorze bardzo kusi, z drugiej jednak – za miesiąc ceny tych samych modeli spadną jeszcze bardziej. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość i jeszcze trochę poczekać.

Odpowiedź na pytanie kiedy kupować telewizor jest tym samym bardzo prosta. Jeśli głównym kryterium jest cena i chęć oszczędzania na zakupie to okres wakacyjny jest najlepszym czasem, podczas gdy wielbiciele nowości, dla których cena nie gra żadnej roli, powinni wybrać się na zakupy pod koniec pierwszej połowy roku.

Dodaj komentarz