Perfumy dla prawdziwego mężczyzny

Wybór perfum na prezent dla mężczyzny może być nie lada wyzwaniem. Jeśli nie mamy pewności co do upodobań obdarowywanej osoby, to warto zdecydować się na jedną ze znanych marek. Jaki zapach będzie uniwersalny, który pasuje nowoczesnemu mężczyźnie, a po jaki sięgnąć, by wywrzeć niezapomniane wrażenie na kobiecie? Dobrze dobrane perfumy potrafią doskonale uzupełnić nasz wizerunek. Poniżej zatem kilka rad, jak wybrać perfumy dla prawdziwego mężczyzny.

Dobór zapachu do charakteru

Nasza osobowość ma przełożenie na upodobania do konkretnych zapachów. To chyba najlepsza wskazówka przy wyborze perfum. Osoba spokojna sięga po zapachy delikatniejsze, z kolei temperamentny mężczyzna będzie wolał te bardziej wyraziste. Najbezpieczniejszy wybór to lekko drzewne, orzeźwiające zapachy. Nasz mężczyzna musi czuć się dobrze ze swoimi perfumami w każdych okolicznościach. Warto też pamiętać, że perfumy męskie, podobnie jak damskie, dzielimy na takie, których możemy używać na co dzień i takie, które warto zarezerwować na większe wyjście.

Jakie zapachy męskie preferują kobiety?

Ważnym kryterium doboru perfum dla panów jest stopień ich „męskości”. Za najbardziej typowe w kategorii męskich zapachów uznawane są intensywne nuty drzewno-korzenne. Takie pikantne nuty są według pań najbardziej pociągające i dają obraz pewnego siebie, eleganckiego mężczyzny. Drewno, cedr, piżmo czy skóra kojarzą się z męskością i siłą. Dobrym rozwiązaniem jest też połączenie nut drzewnych i cytrusowych. Poszczególne nuty zapachowe muszą się ze sobą dobrze komponować.

W jaki sposób używać perfum?

Najważniejszy jest umiar. Zarówno mężczyzna, który wcale nie używa perfum, jak i ten stosujący je w nadmiarze, może przyprawić  nas swoją wonią o zawrót głowy. Powinniśmy pamiętać, że perfumy nadają zapach ciału a nie ubraniom. Nie należy więc obficie spryskiwać nimi szalika, koszuli i co nam jeszcze przyjdzie do głowy.
Wybór perfum jest dziś naprawdę ogromny. Najważniejsze, by nie kierować się jednak tylko ich popularnością czy cudzym gustem. Zapach powinien być dobrany do naszego stylu, osobowości, wieku, czy pory dnia.

Dodaj komentarz