Jak się modnie ubierać po 40

Mężczyzna w kwiecie wieku zdecydowanie powinien podkreślić swój status. Oczywiście nie oznacza to, że musi być ubrany od stóp do głowy w markowe ubrania. Warto zainwestować przede wszystkim w rzeczy, które są świetne jakościowo.

Ubiór należy zacząć od właściwych butów

Mężczyzna po 40 – stce powinien zwracać szczególną uwagę na jakość kupowanych ubrań. Nie można popełnić błędów nawet przy doborze butów. Należy pamiętać, że czarne Oksfordy oraz brązowe Brougsy praktycznie nigdy nie wychodzą z mody, a także stanowią podstawę męskiej elegancji. Sportowe buty rekomenduje się zakładać tylko i wyłącznie na siłownię.

Garnitur szyty na miarę

Mężczyzna w wieku 40 – stu lat musi myśleć również o garniturze szytym na miarę. Oczywiście wiąże się to z większym wydatkiem, jednak podkreślenie atutów swojej sylwetki, zamaskowanie jej wad, a także komfort noszenia jaki gwarantuje taki garnitur, zdecydowanie rekompensuje wydanie większej kwoty pieniężnej.

Panowie, którzy od poniedziałku do piątku chodzą w marynarkach, mogą czuć się trochę zagubieni przy skompletowaniu garderoby na weekend. Warto przestrzegać podstawowej zasady: niezależnie od okazji, należy ubierać się zgodnie z wiekiem.

Warto dokonywać zakupu swetrów, nawet z niewielkim dodatkiem kaszmiru, z kolei garnitury i marynarki ze 100-proc. wełny. Ubranie powinno podkreślić status mężczyzny, co jednocześnie nie oznacza, ze należy kupować tylko i wyłącznie drogie markowe ubrania od stóp do głów.

Jakie spodnie wybrać?

Mężczyźni, którzy założą wąskie dżinsy rurki będą sprawiać wrażenie, że chcą się odmłodzić. Nie można również rezygnować z kolorów, ale trzeba wybierać te zdecydowanie bardziej stonowane – jaskrawe mogą odebrać witalność skórze. Należy także unikać bojówek, które w połączeniu z przyprószonymi siwizną włosami mogą świadczyć o kryzysie wieku średniego.

Czy dodatki będą dobrym rozwiązaniem?

Nie można jednak oszczędzać na dodatkach, torbę z H&M z ekologicznej skóry, a także plastikowy zegarek można oddać młodszemu znajomemu lub członkowi rodziny. Rozmówca z pewnością dostrzeże designerskie oprawki okularów.

Na jaką bieliznę się zdecydować?

Trzeba również większą uwagę zwracać na bieliznę – jednokolorowe bokserki z oddychającego elastanu sprawdzą się znacznie bardziej w porównaniu ze zwykłą bawełną.

Dodaj komentarz