Dobre głośniki do komputera

Jeszcze do niedawna, głośniki do komputera były sprzedawane głównie jako jedno z wielu akcesoriów w zestawie. Tego rodzaju głośniki pozwalały najczęściej osiągnąć co najwyżej średnią jakość dźwięku. W ciągu ostatnich kilku lat wiele się zmieniło. Dostępne obecnie na rynku modele pozwalają osiągnąć jakość podobną do urządzeń HI-FI. Wybór może jednak przytłaczać. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, kupując głośniki do komputera.

Jakie głośniki do komputera wybrać – proste czy bardziej zaawansowane?

Możemy wyróżnić różne typy głośników. Warto wskazać przede wszystkim na głośniki typu 2.0, 2.1 i 5.1. Najprostszym typem głośników komputerowych są głośniki 2.0. Jeżeli jedynie sporadycznie korzystamy z komputera do oglądania filmów i wspieramy się słuchawkami, wystarczy nam prosty zestaw złożony z dwóch kolumn. Chociaż tego rodzaju głośniki mogą emitować zarówno niskie, średnie, jak i wysokie tony, nie należy oczekiwać wysokiej jakości dźwięku. Nieco lepszą możemy uzyskać, decydując się na zakup zestawu z wbudowanym głośnikiem niskotonowym, oznaczanych jako 2.1. Znacznie lepiej sprawdzą się one do słuchania muzyki czy gier komputerowych.

Dla osób, dla których ważna jest wysoka jakość dźwięku dochodzącego z różnych kierunków, dla tych, którzy lubią wsłuchiwać się w niuanse muzyki, dobrym rozwiązaniem będzie zestaw typu 5.1. Zawiera on pięć głośników satelickich i niskotonowy subwoofer.

Zwróć uwagę na parametry i jakość wykonania

W ramach poszczególnych typów nie należy oczywiście kierować się jedynie kryterium najniższej ceny. Przed zakupem przyjrzyjmy się dokładnie jakości wykonania i przeanalizujmy oferowane efekty. Jeżeli nasz budżet jest ograniczony, może się okazać, że o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zakup solidnego zestawu głośników typu 2.1 niż wybieranie najtańszego typu 5.1, gdy jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia.

Porządny, estetyczny wygląd głośników może sugerować ich solidne wykonanie, jednak nie zawsze obie te rzeczy idą w parze. Warto wybierać produkty znanych, renomowanych producentów – dzięki temu, nie tylko możemy mieć większą pewność co do jakości, ale i ułatwioną drogę w przypadku konieczności reklamacji.

Dodaj komentarz