Domowe sposoby na potencję

Niemoc seksualna u mężczyzn to problem, który potrafi znacząco wpłynąć na przyszłość związku oraz całokształt relacji damsko-męskich. Niepełny wzwód lub jego brak, przedwczesny wytrysk, niechęć do zbliżeń – z tym można, a nawet trzeba walczyć. A co najważniejsze, czasem wystarczą na to domowe sposoby. Jakie?

1. Właściwa dieta

Nie każdy wie, że odpowiednie odżywianie się to nie tylko lepsze samopoczucie i kontrola nad wagą. Są produkty i potrawy, które wzmagają wigor i chęć na miłosne igraszki oraz polepszają jakość życia seksualnego. Do tego typu jedzeniowych afrodyzjaków należą:
świeże owoce morza
Wszystko dzięki zawartości cynku, który przyczynia się do podwyższania poziomu testosteronu. Uwaga: tylko nie mrożonki!
żółte owoce
Melony, brzoskwinie, ananasy, banany, mango i –trochę bardziej zielone – awokado – to owoce, na które warto postawić w „seksualnej diecie”. Dlaczego? Mają działanie pobudzające, dodają energii i zwyczajnie zwiększają pragnienie.
zielone warzywa
Sałata, brokuły, szparagi, szpinak – te warzywa również wpływają na zwiększanie poziomu testosteronu i zwiększają ochotę na seks
przyprawy rozgrzewające
Cynamon, imbir, goździki, pieprz cayenne świetnie nadają się do podkręcania atmosfery i wspomagania krążenia krwi. Poza tym, ich aromat tworzy odpowiedni klimat.

2. Rezygnacja z palenia

To fakt – zostało naukowo udowodnione, że palenie jest jednym z powodów impotencji. Uzależnienie od papierosów sprawia, że erekcje są coraz słabsze, aż w ostateczności mogą całkowicie zaniknąć. Dzieje się tak, ponieważ w parze z paleniem często idzie zwężanie naczyń krwionośnych (przy równoległym tworzeniu się blaszki miażdżycowej), a to z kolei sprawia, że do członka dopływa mniej krwi.

3. Ruch

Siedzący tryb życia powoduje wiele problemów, również tych natury seksualnej. Badania potwierdzają, że mężczyźni, którzy uprawiają regularnie sport i wybierają drogę o własnych nogach, mają silniejsze erekcje.

4. Sen

Brak snu oznacza ciągłe przemęczenie, brak witalności, siły i energii. To logiczne, że gdy mężczyzna dobrze śpi, jego członek również nabiera mocy. Ciągła praca, stres i brak czasu na odpoczynek nigdy nie idą w parze z udanym życiem seksualnym.

5. Ćwiczenia mięśni Kegla

Mięśnie Kegla są odpowiedzialne za ruchy penisa podczas erekcji. Regularnie wykonywane ćwiczenia wpływają pozytywnie na długość stosunku oraz pozwalają zachować kontrolę nad wytryskiem. Jak wykonywać ćwiczenia? Najprościej kilkukrotnie zacisnąć i rozluźnić mięśnie – ćwiczenie należy powtarzać codziennie przez okres miesiąca.

Z problemami potencji boryka się coraz więcej mężczyzn. Wynika to często z prowadzonego trybu życia – intensywnej i wielogodzinnej pracy, braku ruchu oraz niezdrowych przyzwyczajeń żywieniowych. Dla tej grupy dobrym rozwiązaniem będą domowe sposoby na potencję – zwykle okazują się one wystarczające, jednak jest jeden warunek: regularność i systematyczność działań. Panowie, warto spróbować!

Dodaj komentarz