Jak dobrze wyglądać po 40?

Mężczyzna po czterdziestce może prezentować się niezwykle atrakcyjnie,  o ile oczywiście odpowiednio o siebie zadba. Inaczej złe nawyki i codzienne, niepozorne czynności mogą sprawić, że nie będzie się wyglądać już tak dobrze, dodatkowo postarzając się o kilka lat. Poniżej kilka dobrych praktyk, które w sposób świadomy pomogą zachować przystojny i młody wygląd na dłużej.  

Zdrowe odżywianie

Wbrew pozorom, zdrowa i zbilansowana dieta nie jest zarezerwowana wyłącznie dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Niezależnie więc od wagi, każdy mężczyzna po czterdziestce powinien posiadać dobre nawyki żywieniowe. Przede wszystkim warto sięgać po zdrową nieprzetworzoną żywność, która korzystnie wpłynie na wygląd całego ciała. Nie tylko można więc liczyć na szczupłą sylwetkę, ale także poprawę jakości skóry, włosów czy paznokci. Zdrowa dieta to jednak nie tylko zbilansowane posiłki, ale także odpowiednie nawodnienie organizmu. Wskazane jest spożywanie około 2 litrów płynów dziennie, najlepiej wody. Przyśpieszy to przemianę materii, wpłynie na dobre samopoczucie, a nawet wygładzi drobne zmarszczki.

Aktywność fizyczna

Sama dieta może okazać się jednak niewystarczająca. Na dobry wygląd niewątpliwie wpływa odpowiednia aktywność fizyczna, najlepiej taka, która sprawia przyjemność. W tym przypadku warto jednak zastanowić się nad treningiem siłowym, by wzmocnić i zwiększyć mięśnie. W ten sposób sylwetka nabierze na atrakcyjności. Trening z ciężarami wpływa także korzystnie na spalanie tkanki tłuszczowej, w miejsce której rozbudowuje się muskulatura. Pierwsze efekty na pewno zachęcą do dalszych ćwiczeń, a satysfakcja z coraz większych ciężarów jest gwarantowana!

Podstawowa pielęgnacja

Używanie kosmetyków przez mężczyzn nie jest dziś niczym nienaturalnym. Zwłaszcza po czterdziestce warto włączyć do codziennych rytuałów stosowanie substancji nawilżających i okluzyjnych, na przykład pod postacią kremu przeciwzmarszczkowego. Z naturalnych sposobów najlepsze będzie użycie nawilżaczy takich jak: aloes, miód czy gliceryna z odrobiną dobrej jakości olejku. Dobrze jest też zadbać o skórę głowy, by cieszyć się gęstymi i lśniącymi włosami, sięgając po wysokiej jakości kosmetyki do włosów.

Dodaj komentarz